XIX Niedziela Zwykła 8.08.2021

ogłoszenie Zostaw komentarz
  1. Lubrza; Nowa Wioska i Zagaje: Dziś gościmy Panią Anetę Barcik, która zaśpiewa i opowie nam swoje świadectwo wiary. Po każdej Mszy św., przy wyjściu, będzie możliwość nabycia płyty CD z Jej śpiewem.

  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL i IFT w Zielonej Górze.

  3. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

  4. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

  5. Stowarzyszenie Wokół Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Lubrzy zapraszają na koncert „Zaproś Chopina do siebie”. Koncert będzie w piątek 13 sierpnia o godz. 19.00 w GOKu. W programie znane utwory Fryderka Chopina. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.

  6. Intencje Mszalne.

  7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

  1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

  2. Zmarł Roman Grefling l. 71 z Mostek pogrzeb był we wtorek. Wieczny odpoczynek …

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się