XV niedziela zwykła – 10.07.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Módlmy się o to, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

3. W sobotę 16 lipca, przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na organy. Polecamy się dalszej ofiarności.

5. Można wpłacać na wycieczkę do Pragi. Prosimy też o uzupełnienie brakujących danych.

6. Przed Światowymi Dniami Młodzieży, które od 26 do 31 lipca trwać będą w Krakowie, grupy młodzieży z całego świata odwiedzą polskie diecezje. Spotkanie gości naszej diecezji odbędzie się 23 lipca przy figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie w godzinach od 16.00 do ok. 23.00 pod hasłem Lubuskie Uwielbienie. W programie m.in. wielojęzyczna Msza św., koncert z modlitwą uwielbienia i wieczór świadectw. Na spotkanie zapraszamy młodzież i wszystkich diecezjan.

7. W przyszła niedzielę 17 lipca o godz. 18.00 w Oratorium spotkanie młodzieży, wolontariuszy oraz wszystkich, którzy chcieliby pomóc w ŚDM w naszej Parafii.

8. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Łukasz Krzysztof Sikora kawaler zam. Laski

Regina Joanna Kołodziej panna zam. Laski zap. III

Artur Bałaban kawaler zam. Nowa Wioska

Anna Magdalena Drzewiecka panna zam. Lusowo zap. II

Arkadiusz Stanisław Banaś kawaler zam. Przełazy

Agata Dominika Jankowska panna zam. Przełazy zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się