XV niedziela zwykła – 12.07.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich.

2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

3. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej.

4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzić będzie ksiądz Szymon. Kto chce się pomodlić w intencji księdza Szymona lub złożyć Mu życzenia, także z kościołów filialnych, może to uczynić w piątek na Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele parafialnym.

5. W sobotę 18 lipca w ramach imprezy plenerowej „Noc Nenufarów” Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi loterię fantową pod hasłem „Z uśmiechem do szkoły”. Dochód z loterii przeznaczony będzie na zakup pomocy szkolnych dla dzieci z rodzin najuboższych. Prosimy naszych parafian i gości o włączenie się w tę dobroczynną akcję Caritasu. Wszystkim którzy złożyli fanty bardzo serdecznie dziękujemy.

6. Spotkanie Caritas będzie w czwartek o godz. 19.00.

7. W związku z wakacjami, przypominamy wszystkim o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej. Przypominamy również, by zadbać o strój godny miejsca świętego jakim jest kościół.

8. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Gawron Adrian kawaler zam. Bucze

Kuntowska Aneta panna zam. Ołobok    zap. I

Bagiński Grzegorz kawaler zam. Kije

Pełka Katarzyna panna zam. Buczyna zap. II

Radziwon Piotr kawaler zam. Bucze

Sobieszczańska Joanna panna zam. Myszęcin zap. II

Skorupski Tobiasz kawaler zam. Świebodzin

Rektor Magdalena panna zam. Mostki zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

 

 

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się