XVI niedziela zwykła – 19.07.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

2. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Święta Brygida pochodziła ze Szwecji, żyła w XIV wieku, ale przykład jej życia najpierw jako żony i matki, a potem jako zakonnicy, jest ciągle aktualny.

3. W piątek 24 dzień miesiąca wspomnienie comiesięczne Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.40 nabożeństwo do Wspomożycielki, następnie Msza święta w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

4. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa.

5. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

6. Za tydzień siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W Nowej Wiosce odpust ku czci św. Anny. Msza święta odpustowa o godz. 10.00. Po Eucharystii procesja wokół kościoła. Zapraszamy strażaków i prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego oraz uporządkowanie placu wokół kościoła.

7. W związku z wakacjami, przypominamy wszystkim o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej. Msza święta opuszczona świadomie i dobrowolnie jest grzechem ciężkim. Przypominamy również, by zadbać o strój godny miejsca świętego jakim jest kościół.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje Caritasu ofiarując fanty na loterie. Dziękujemy p. Wójtowi i Samorządowi lokalnemu za umożliwienie loterii i życzliwość, a Parafialnemu Zespołowi Caritas za trud przygotowania i przeprowadzenia loterii.

9. W dniach 22-24 sierpnia (sobota, niedziela, poniedziałek), Parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna. Po drodze nawiedzimy Świętą Lipkę, Gietrzwałd, Augustów (rejs statkiem). Koszt pielgrzymki 400 zł. W cenie: przejazd klimatyzowanym autokarem; dwa śniadania i 2 obiadokolacje oraz 1 obiad; ubezpieczenie; parkingi. Zapisy od dziś. Przy zapisach podajemy PESEL i numer telefonu.

10. W przyszłą niedzielę odpust w Jordanowie o godz. 12.30, a po nim festyn.

11. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Sienkiewicz Edward kawaler zam. Zagórze

Szustak Paulina panna zam. Buków zap. I

Gawron Adrian kawaler, zam. Bucze

Kuntowska Aneta panna, zam. Ołobok zap. II

Bagiński Grzegorz kawaler zam. Kije

Pełka Katarzyna panna zam. Buczyna zap. III

Radziwon Piotr kawaler zam. Bucze

Sobieszczańska Joanna panna zam. Myszęcin zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się