XVI niedziela zwykła 20.07.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku.

2. W czwartek 24 dzień miesiąca – comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Przed Mszą świętą o godz. 17.45. nabożeństwo do Wspomożycielki. O godz. 18.00 Msza święta w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów. Serdecznie zapraszamy parafian.

3. W piątek 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy.

4. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego Świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w piątek po Mszy świętej.

5. W sobotę 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami.

6. W Nowej Wiosce Odpust ku czci św. Anny. Msza święta odpustowa będzie w niedzielę 27 lipca o godz. 10.00. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego.

7. W Jordanowie odpust ku czci św. Anny w niedzielę 27 lipca o godz. 12.30. Po Mszy świętej festyn parafialny przy kościele.

8. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

• Krystian Janik, kawaler, zam. Lubrza

Katarzyna Małgorzata Woźniak, panna, zam. Ołobok zap. I

• Bartosz Cinka, kawlaer, zam. Mostki

Magdalena Necner, panna, zam. Poznań zap. II

• Grzegorz Stanisław Pawelski, kawaler, zam. Świebodzin

Paulina Ratajczak, panna, zam. Zagaje zap. III

• Maciej Olszewski, kawaler, zam. Lubrza

Magdalena Agata Fuchs, panna, zam. Zielona Góra zap. III

• Zbigniew Michał Sawicki, kawaler, zam. Świebodzin

Rozalia Gabła, panna, zam. Lubrza zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

9. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii, życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się