XVI Niedziela Zwykła 21.07.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
  1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

  2. W środę 24 dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych przed Mszą św. o godz. 17.45 nabożeństwo do Wspomożycielki.

  3. W czwartek 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego Świętego, pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej. Samochody ustawiamy na parkingu przy ulicy Plażowej.

  4. 25 lipca swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof. Jest nieobecny, gdyż jest na urlopie. Polećmy Panu Bogu Jego osobę i kapłańską służbę Opiece MB Wspomożycielce.

  5. W piątek 26 lipca wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

  6. W piątek 26 lipca Odpust w Nowej Wiosce ku czci św. Anny patronki kościoła. Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 18.00, po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prosimy przygotowanie orszaku procesyjnego. Serdecznie zapraszamy Parafian. Msza św. ofiarowana za Anny z Nowej Wioski: dla żyjących Boże Bł. a dla zmarłych szczęście wieczne. W Nowej Wiosce jest Uroczystość Odpustowa i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.Nie ma Mszy św. w Lubrzy o godz. 18.00, zapraszamy na Odpust do Nowej Wioski.

  1. Intencje Mszalne.

  2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

  1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

  2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego czasu odpoczynku, a jednocześnie pięknego świadectwa wiary szczególnie przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy również o godnym, nie plażowym stroju w świątyniach.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się