XVII niedziela zwykła – 24.07.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek 26 lipca, nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otoczmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

2. Przez 4 dni mieliśmy okazje gościć młodzież z diecezji Goerlitz w naszych domach. Wszystkim rodzinom, które otwarły drzwi swoich domów dla pielgrzymów, wolontariuszom, parafianom, druhom strażakom z Nowej Wioski i wszystkim którzy nam pomagali w różny sposób składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś o 21.00 w czasie Apelu nasi goście chcą podziękować rodzinom, które ich gościły, my natomiast pożegnamy pielgrzymów którzy wcześnie rano bo już o godz. 4.00 będą wyjeżdżać do Krakowa. Na Apel serdecznie zapraszamy naszą młodzież, wolontariuszy, rodziny które ich gościły oraz wszystkich parafian.

3. W poniedziałek 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek po Mszy św.

4. We wtorek 26 lipca, odpust w Nowej Wiosce ku czci św. Anny patronki kościoła. Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 18.00, po Eucharystii procesja wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego. Serdecznie zapraszamy Parafian.

5. 26 lipca we wtorek Msza św. w Lubrzy ze względu na Odpust w Nowej Wiosce, będzie wyjątkowo o godz. 17.00.

6. W sobotę ostatni dzień miesiąca lipca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii nauczyciela i wychowawcy młodzieży.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na organy.

8. Można wpłacać na wycieczkę do Pragi.

9. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Arkadiusz Stanisław Banaś kawaler zam. Przełazy

Agata Dominika Jankowska panna zam. Przełazy zap. III

Stanisław Jarka kawaler zam. Przełazy

Emilia Gierczak panna zam. Szczecin zap. II

Hubert Falkowski cywilnie związany za. Przełazy

Anna Falkowska zd. Zwolska cywilnie związana zam. Przełazy zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku.

14. W ostatnim czasie odeszła do wieczności: śp. Krystyna Malarczyk l. 59 z Przełaz. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się