XVII niedziela zwykła – 26.07.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające w dniu dzisiejszym wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom oraz dziadkom.

2. Również dzisiaj w Nowej Wiosce odpust ku czci św. Anny. Msza święta odpustowa o godz. 10.00.

3. W piątek ostatni dzień miesiąca lipca, comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii nauczyciela i wychowawcy młodzieży.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej wieczornej. Intencja modlitewna na miesiąc sierpień: W intencji naszej Ojczyzny. Zachęcamy również do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w sobotę 1 sierpnia, 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

5. Zmian Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych w niedzielę 2 sierpnia po Mszach świętych.

6. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości.

7. Za tydzień osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Aby zyskać odpust zupełny, należy nawiedzić kościół parafialny i odmówić w nim modlitwy: „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

8. W związku z wakacjami, przypominamy wszystkim o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej. Msza święta opuszczona świadomie i dobrowolnie jest grzechem ciężkim. Przypominamy również, by zadbać o strój godny miejsca świętego jakim jest kościół.

9. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Sienkiewicz Edward, kawaler, zam. Zagórze

Szustak Paulina, panna, zam. Buków zap. II

Gawron Adrian, kawaler, zam. Bucze

Kuntowska Aneta, panna, zam. Ołobok zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się