XVII niedziela zwykła 27.07.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. W dzisiejszą 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze.

2. Dziś w Nowej Wiosce Odpust ku czci św. Anny. Msza święta odpustowa o godz. 10.00.

3. W czwartek ostatni dzień miesiąca wspomnienie comiesięczne św. Jana Bosko. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii wychowawcy młodzieży i dzieci.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek oraz I Sobota Miesiąca:

I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30. Msza święta o 18.00 w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą. Po Eucharystii w Lubrzy nabożeństwo do NSPJ.

5. 2 sierpnia w I sobotę miesiąca w Lubrzy Msza święta w intencji Żywego Różańca, a po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: „O pokój dla całego świata”.

6. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie w niedzielę 3 sierpnia po Mszach świętych.

7. W piątek 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu.

8. W pierwszą sobotę miesiąca 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.

9. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

• Krystian Janik, kawaler, zam. Lubrza

Katarzyna Małgorzata Woźniak, panna, zam. Ołobok zap. II

• Bartosz Cinka, kawaler, zam. Mostki

Magdalena Necner, panna, zam. Poznań zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

10. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

11. Wszystkim, wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku i wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

12. W ostatnim czasie odeszła od wieczności śp. Anna Wielgosz l. 87 z Buczy. Powierzmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … .

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się