XVII Niedziela Zwykła 28.07.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

 2. W środę 31 lipca ostatni dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego wychowawcy młodzieży.

 3. W czwartek 1 sierpnia wspominamy 75 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 5. W I Czwartek miesiąca 1 sierpnia od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, o 17.45 nabożeństwo i o 18.00 Msza św.

 6. Chorych odwiedzimy dopiero po wakacjach – we wrześniu. W razie potrzeby zgłaszamy telefonicznie.

 7. Spowiedź w I Piątek M-ca 2 sierpnia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, o 18.00 Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.

 8. Nabożeństwo I Sobotnie będzie 3 sierpnia godz. 17.30: Różaniec i 15 minutowe rozważanie. Potem Msza św. o g. 18.00 z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę M-ca i Mszę św. w intencji Żywego Różańca oraz zmiana Tajemnic Żywego Różańca: intencja modlitewna na miesiąc sierpień oprócz papieskiej i misyjnej: Za naszą Ojczyznę.

 9. Także w I Sobotę M-ca 3 sierpnia Mszę św. wieczorną odprawi ks. Krzysztof solenizant z 25 lipca jako imieninową, intencja od Żywego Różańca. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji i wyrażenia wdzięczności solenizantowi przez złożenie życzeń.

 10. Zmiana Tajemnic Różańcowych w kościołach filialnych będzie w niedzielę 4 sierpnia po Mszach św.

 11. W piątek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Każdy grzech pociąga za sobą karę. W sakramencie Pokuty Bóg odpuszcza nam winę, pozostaje jednak kara za skutki wywołane naszymi grzechami. Darowaniem takiej kary nazywamy Odpustem.

 12. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego czasu odpoczynku, a jednocześnie pięknego świadectwa wiary szczególnie przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy również o godnym, nie plażowym stroju w świątyniach.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się