XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

 2. We wtorek 31 lipca ostatni dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego wychowawcy młodzieży.

 3. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

 4. W najbliższą środę 1 sierpnia, przypada 74 rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

 5. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 7. W I Czwartek miesiąca 2 sierpnia od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, o 17.45 nabożeństwo i o 18.00 Msza św.

 8. Chorych odwiedzimy dopiero po wakacjach – we wrześniu. W razie potrzeby zgłaszamy telefonicznie.

 9. Spowiedź w I Piątek M-ca 3 sierpnia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, o 18.00 Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 10. Zmian Tajemnic Różańcowych w kościele parafialnym będzie w I Sobotę Miesiąca 4 sierpnia po Mszy św. Intencja modlitewna na miesiąc sierpień: W intencji Ojczyzny.

 11. Zmiana Tajemnic Różańcowych w kościołach filialnych będzie w niedzielę 5 sierpnia po Mszach św.

 1. Intencje Mszalne.

 1. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 2. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 3. Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia.

                                                                       Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się