XVIII niedziela zwykła – 02.08.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia. Umocnieni pokarmem Eucharystycznym starajmy się zyskać w dniu dzisiejszym odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie nawiedzi dziś swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjmie Komunię świętą oraz pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie będzie przywiązany do jakiegokolwiek grzechu – zyska odpust zupełny.

2. Dziś zmian Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach świętych. Intencja modlitewna na miesiąc sierpień: za nasza Ojczyznę.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

W pierwszy czwartek miesiąca obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30. Msza święta o 18.00, w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą. Po Eucharystii nabożeństwo do NSPJ.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno–Teologiczny w Zielonej Górze.

5. W związku z wakacjami, przypominamy wszystkim o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej. Msza święta opuszczona świadomie i dobrowolnie jest grzechem ciężkim. Przypominamy również, by zadbać o strój godny miejsca świętego jakim jest kościół.

6. W środę 5 sierpnia przed Mszą świętą wieczorną od godz. 17.00 oraz po Eucharystii w zakrystii, można będzie wpłacić na pielgrzymkę do Wilna i uzupełnić brakujące dane do pielgrzymki.

7. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Dziubiński Grzegorz, kawaler, zam. Staropole

Natalia Stryjak, panna, zam. Raczyce zap. II

Sienkiewicz Edward, kawaler, zam. Zagórze

Szustak Paulina, panna, zam. Buków zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

8. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

9. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się