XX niedziela zwykła – 16.08.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego.

2. Dziś 16 sierpnia, przypada dwusetna rocznica urodzin św. Jana Bosko, założyciela zgromadzeń salezjańskich, wybitnego wychowawcy i nauczyciela oraz patrona dzieci i młodzieży. Módlmy się za przyczyną św. Jana Bosko w intencji całej rodziny salezjańskiej oraz o nowe powołania do Zgromadzenia Salezjańskiego.

3. W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 IV 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny.

4. Za tydzień przypada dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku, a także Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, ale obchodzony publicznie po raz pierwszy dopiero w 2011 roku w Warszawie. Na obchody tego dnia wybrano 23 sierpnia, bo nawiązuje on do daty podpisania paktu Ribbentrop–Mołotow, co miało miejsce 23 sierpnia 1939 roku.

5. Przypominamy, że wyjazd pielgrzymów do Wilna będzie w sobotę 22 sierpnia o godz. 4.00 sprzed plebanii. Osoby z innych miejscowości dojeżdżają indywidualnie do Lubrzy.

6. Lubrza: Parafia Jordanowo organizuje pielgrzymkę do Ziemi świętej i Jordanii w przyszłym roku w kwietniu. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

7. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

8. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii, życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Krystyna Konopińska z Bucze. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się