XX niedziela zwykła 17.08.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku.

2. Parafialny Zespół Caritas organizuje dziś wakacyjną zbiórkę do puszek na przybory szkolne dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. Można także złożyć przybory szkolne już zakupione do specjalnych (oznakowanych), kartonów. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W piątek 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową.

4. A w sobotę 23 sierpnia, będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 w Warszawie. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę – swoje życie.

5. Odpust w Mostkach MB Częstochowskiej będzie we wtorek 26 sierpnia o godz. 18.00.

6. W środę 20 sierpnia, spotkanie Caritasu na plebanii o godz. 19.00.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na remont naszego kościoła.

8. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

• Emil Adamczuk, kawaler, zam. Kursko

Barbara Gabruk, panna, zam. Staropole zap. II

• Karol Paweł Malinowski, cywilnie związana, zam. Staropole

Klaudia, Helena Malinowska z d. Szymczak, cywilnie związany, zam. Staropole zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

9. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się