XX Niedziela Zwykła 18.08.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

 2. W czwartek 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową.

 3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

 4. W sobotę 24 dzień miesiąca wspomnienie comiesięczne Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, przed Mszą św. o godz. 17.45 nabożeństwo do Wspomożycielki i Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

 5. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 24, 31 sierpnia 7 września o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić dziecko powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 1. Odpust ku czci MB Częstochowskiej w Mostkach będzie w sam dzień w poniedziałek 26 sierpnia. Msza św. odpustowa o godz. 18.00.

 2. Od przyszłej niedzieli można wpłacać na wycieczkę Pieniny – Zakopane – Kraków. Koszt 530 zł.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego czasu odpoczynku, a jednocześnie pięknego świadectwa wiary szczególnie przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się