XXI niedziela zwykła – 23.08.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego.

2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji módlmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

3. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

4. Jutro także 24 dzień miesiąca, comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Przed Mszą świętą nabożeństwo do Wspomożycielki.

5. W środę 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W Lubrzy Msza święta wyjątkowo o godz. 17.00 ze względu na odpust w Mostkach.

6. W środę w Mostkach Odpust – Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego i placu wokół kościoła na procesję. Serdecznie zapraszamy parafian, a szczególnie mieszkańców Mostek.

7. W czwartek 27 sierpnia wspominamy św. Monikę, matkę św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. W piątek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku, a w sobotę męczeństwo św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy na modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

8. W sobotę 29 sierpnia w Lubrzy dożynki gminne. Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory oraz w intencji rolników naszej Gminy zostanie odprawiona w Lubrzy w kościele o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

 

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się