XXI niedziela zwykła 24.08.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”?

2. W nadchodzący wtorek 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. W Mostkach Odpust – Msza święta odpustowa we wtorek o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę 27 sierpnia św. Monikę, matkę świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu;

– w czwartek 28 sierpnia św. Augustyna, syna św. Moniki, który po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem;

– w piątek 29 sierpnia Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie.

4. W sobotę 30 sierpnia w Nowej Wiosce dożynki gminne. Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory oraz w intencji rolników naszej Gminy, zostanie odprawiona w Nowej Wiosce o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.

5. W niedzielę 31 sierpnia została wyznaczona przez naszego biskupa Ordynariusza zbiórka do puszek celem przyjścia z pomocą prześladowanym chrześcijanom w Iraku.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na remont naszego kościoła.

7. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

• Emil Adamczuk, kawaler, zam. Kursko

Barbara Gabruk, panna, zam. Staropole zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

8. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się