XXI Niedziela Zwykła 25.06.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

 2. Jutro Uroczystość NMP Częstochowskiej związana jest z sanktuarium na Jasnej Górze, w którym od końca XIV wieku otaczany jest wielką czcią obraz Bożej Rodzicielki – Czarnej Madonny. W duchu wiary spoglądamy dziś w stronę kaplicy Cudownego Obrazu, aby podobnie jak pokolenia rodaków zawierzać naszej Królowej sprawy naszych serc, rodzin i Ojczyzny.

 3. W Mostkach Uroczystość Odpustowa ku czci MB Częstochowskiej. Msza św. odpustowa o godz. 18.00.

 4. W Lubrzy Msza św. w poniedziałek 26 sierpnia zostanie odprawiona o godz. 17.00 ze względu na Odpust w Mostkach.

 5. W czwartek 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.

 6. W sobotę ostatni dzień miesiąca wspomnienie comiesięczne św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego Wychowawcy Młodzieży.

 7. W niedzielę 1 września wspominamy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

 8. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie niedzielę 1 września po Mszach św. Intencja na miesiąc wrzesień oprócz Papieskich; za Rodziny Naszej Parafii by były Bogiem silne.

 9. Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek 2 września. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w Lubrzy dla dzieci Szkoły Podstawowej o godz. 8.00 i w Mostkach dla dzieci Niepublicznej Szkoły Podstawowej także o godz. 8.00.

 10. Drugie spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 31 sierpnia o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 1. Można wpłacać na wycieczkę Pieniny – Zakopane – Kraków. Koszt 530 zł.

 2. Od I niedzieli września dzieci SP od klas II do VI uczestnicząc we Mszy św. będą otrzymywać karteczki z tytułem „ZIARNO”, których celem będzie pomoc w zrozumieniu Słowa Bożego. Ziarno to rodzinne spotkania z Bogiem zawierające niedzielną Ewangelię, pouczające zadania i krzyżówki nawiązujące do zdarzeń biblijnych. Stanowić będą duchową przygodę i rozrywkę zarówno dla dzieci jak i dla Rodziców. Dolną część karteczki po odcięciu dzieci przekażą katechecie na religii. Dzieciom życzymy wytrwałości w coniedzielnych spotkaniach eucharystycznych.

 3. Intencje Mszalne.

 4. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy w ostatnim tygodniu wakacji dobrego czasu odpoczynku.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się