XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dziś zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. przed kościołami w całej Parafii odbędzie się zbiórka na leczenie malutkiej Mai. Ofiarodawcom wielkie Bóg zapłać!

 2. We wtorek 31 sierpnia przypada comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko wychowawcy i nauczyciela młodzieży.

 3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jest to Dzień Weterana Walk o Niepodległość RP. W kościele w Przełazach 1 września o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i za poległych i zmarłych żołnierzy. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.

 4. Lubrza: W środę 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Msza święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego w Lubrzy dla dzieci Szkoły Podstawowej o godz. 8.00 i o 9.00 dzieci gromadzą się przed Szkołą na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.

 5. Mostki: Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego w Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mostkach będzie 1 września o godz. 8.00, potem dzieci idą rozpoczęcie do Szkoły.

 6. Dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej przynoszą na Msze św. tornistry i przybory szkolne, które zostaną poświęcone. Zapraszamy wszystkie dzieci, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię. Przed Mszą św. i w czasie Mszy św. okazja do Spowiedzi św. Niech nie zabraknie żadnego dziecka – Nowy Rok Szkolny zaczynamy z Panem Bogiem.

 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  Lubrza: 2 września w I Czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań, o 17.45 nabożeństwo w intencji powołań i o 18.00 Msza św. Zapraszamy do licznego udziału w adoracji.

  W I piątek 3 września po wakacyjnej przerwie od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

  Lubrza: Od 3 września w I Piątek M-ca Adoracja Najśw. Sakramentu będzie od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej do g. 18.00. Adoracja rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.  Okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie w czasie adoracji. Nie ma wtedy adoracji po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do osobistej modlitwy za nasze rodziny, Parafię, Ojczyznę i jako dar wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa. Zachęcamy parafian do praktykowania nabożeństwa Pierwszych Piątków Miesiąca. 

  Mostki: Spowiedź I piątkowa 3 września w Mostkach o godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30.

 1. Lubrza: Nabożeństwo I Sobotnie będzie 4 września godz. 17.20: Różaniec i 15 minutowe rozważanie. Potem Msza św. o g. 18.00 z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy parafian na kolejną I Sobotę M-ca.

 2. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie 5 września: intencja modlitewna na miesiąc wrzesień oprócz papieskiej i misyjnej: W intencji Ojczyzny.

 3. Od poniedziałku 6 września rozpoczynamy odprawianie Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych.

 4. W Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny. Osoby, które dotychczas nie wzięły udziału w internetowym spisie mogą skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Gminy w Lubrzy, bądź zgłosić się do rachmistrz pod numerem telefonu 22 828 88 88. Przypomina się również, że udział w spisie jest obowiązkowy, a niedopełnienie tego obowiązku grozi karą grzywny.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Kazimiera Szymianiak l. 79 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się