XXII niedziela zwykła 31.08.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień.

2. Dziś zbiórka do puszek celem przyjścia z pomocą prześladowanym chrześcijanom w Iraku.

3. Jutro przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkim wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

4. 1 września rozpoczyna się rok szkolny. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego w Lubrzy i w Mostkach o godz. 8.00. Po Eucharystiach rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach. Dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej przynoszą na Msze święte tornistry i przybory szkolne, które zostaną poświęcone. Zapraszamy na Msze święte dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Przed Mszami świętymi okazja do Spowiedzi św.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

5.1. W I czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5.2. W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

5.3. Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, a w Mostkach od godziny 16.00. Po Mszy świętej w Lubrzy i Mostkach nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

5.4. W I sobotę miesiąca po Mszy świętej zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy. W tym miesiącu modlimy się za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie, Iraku i w innych częściach świata. Natomiast Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.

6. Od wtorku 2 września, rozpoczynamy odprawianie Mszy świętych w dni powszednie w kościołach filialnych o godz. 16.30.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na remont naszego kościoła.

8. Na stoliku z gazetami wyłożone są kalendarze na 2015 rok. Można je nabyć składając dowolną ofiarę do puszki na gazety.

9. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Jan Paczocha l. 70 z Przełaz oraz Roman Tumicki l. 48 z Zagajów, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00 w Świebodzinie. Powierzmy dusze zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się