XXIII niedziela zwykła 07.09.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś przeżywamy 23. niedzielę w ciągu roku. Liturgia tego dnia przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka

2. Dziś Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach świętych. W tym miesiącu modlimy się za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie, Iraku i w innych częściach świata.

3. Msze święte w dni powszednie w kościołach filialnych według stałego porządku o godz. 16.30.

4. W najbliższy poniedziałek 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola. Także w piątek 12 września, w liturgii wspominamy Jej Najświętsze Imię. Wspomnienie to możemy określić jako „imieniny” Matki Bożej.

5. We wtorek 9 września, Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp.

6. W przyszłą niedzielę 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. W Przełazach Odpust. Msza święta odpustowa o godz. 11.30. Po Mszy świętej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego.

7. Informujemy Parafian że Pierwsza Komunia święta w naszej parafii w tym roku szkolnym będzie w Mostkach 10 maja, a w Lubrzy 17 maja 2015 roku.

8. Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych będzie w środę 24 września w Lubrzy na Mszy świętej o godz. 18.00, a w Mostkach w piątek 26 września o godz. 16.30. Dzieci przynoszą Różance, które zostaną poświęcone. Po Mszach świętych spotkanie dla rodziców.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na remont naszego kościoła.

10. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się