XXIII Niedziela Zwykła 5.09.2021

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na miesiąc wrzesień oprócz papieskiej i misyjnej: W intencji Ojczyzny.

 2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

 3. Od poniedziałku 6 września rozpoczynamy odprawianie Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych według stałego rozkładu.

 4. W przyszły wtorek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus.

 5. Odpust w Przełazach będzie w niedzielę 12 września . Msza św. odpustowa o godz. 11.30. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Zapraszamy parafian.

 6. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Apelujemy do wierzących Rodziców, aby dołożyli wszelkich starań, by ich dzieci uczestniczyły w coniedzielnej Mszy św. Jest to obowiązek i zadanie Rodziców Katolickich.

 7. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu Jezusa Chrystusa jako ministrant. Zgłaszamy się do Opiekuna LSO ks. Jarosława.

 8. Rocznica I Komunii św. będzie w niedziele 19 września na Mszy św. o godz. 11.30.

 9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritasu będzie w środę 8 września o godz. 19.00.

 10. Lubrza: Spotkanie Bractwa św. Józefa mężczyzn, będzie w niedzielę 12 września o godz. 16.00 w Domu Maryi. Po dłuższej przerwie wznawiamy spotkania i zapraszamy tych, którzy należą jak i nowych mężczyzn.

 11. Od dzisiejszej niedzieli na stoliku z gazetami są wyłożone koperty, które zabieramy i później składamy z dobrowolną ofiarą na Seminaria Duchowne: w Paradyżu i Zakonne w Lądzie. Informujemy parafian, że koperty w tym roku nie będą roznoszone tak jak to było wcześniej.

 12. Jest Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Dnia Solidarności z Afgańczykami”. W naszej Parafii w niedzielę 12 września będziemy się modlić o pokój w Afganistanie i w intencji Afgańczyków, a po Mszach św. zgodnie z prośbą zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz mieszkańców Afganistanu. Ofiary przekażemy na konto Caritas Polska.

 13. W sobotę 11 września o godz. 16.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne scholi parafialnej. Serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki ze szkoły podstawowej.

 14. Od piątku 10 września po Mszy św. wieczornej czynne będzie Oratorium. Zapraszamy dzieci i młodzież.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Można nabyć „Gość Extra” wydanie specjalne o Prymasie Tysiąclecia i Matce Róży Czackiej

w cenie 10 zł.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się