XXIII Niedziela Zwykła 8.09.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

 2. W sobotę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus.

 3. Odpust w Przełazach będzie w niedzielę 15 września . Msza św. odpustowa o godz. 11.30. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Zapraszamy parafian.

 4. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 5. W przyszłą trzecią niedzielę września zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 6. Jak co roku zostały rozprowadzone koperty na ofiary na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą. Składając dobrowolną ofiarę wspieramy dzieło powołań kapłańskich i zakonnych. Tym którzy złożyli ofiarę bardzo serdecznie dziękujemy.

 7. Przed dwoma laty, w modlitwie różańcowej na granicach Polski zgromadziły się rzesze naszych rodaków, aby błagać Boga o miłosierdzie dla naszej Ojczyzny i świata. Dziś obserwujemy coraz więcej sytuacji zagrażających naszej wierze i Kościołowi, chcemy na nowo stanąć do wspólnej modlitwy. Szerzące się antychrześcijańskie ideologie, publiczne bluźnierstwa, napaści na kościoły i kapłanów, znieważanie obrazów Matki Bożej i wizerunków Świętych, domagają się ze strony wiernych podjęcia duchowego dzieła pokuty i moralnej odnowy. Musimy na nowo jako Polska stanąć pod Krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa. W sobotę 14 września nasza Parafia włączy się w inicjatywę modlitewną Polska pod Krzyżem. O godz. 18.00 Msza św. po Mszy św. Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej przejdziemy pod Krzyż misyjny by odśpiewać suplikacje. Zapraszamy naszych Parafian do licznego udziału w tym akcie wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej.

 8. Rozpoczęcie Roku Oazowego będzie w sobotę 14 września w Mostkach. O godz. 10.00 Msza św. po Mszy św. spotkanie w świetlicy wiejskiej. Zapraszamy na spotkanie także rodziców oazowiczów.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się