XXIV niedziela zwykła – 13.09.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku oraz rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego.

2. Dziś Odpust w Przełazach. Msza święta odpustowa o godz. 11.30.

3. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.

4. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

5. W czwartek 17 września przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie. Jest to Dzień Sybiraka. W czwartek 17 września o godz. 18.00 przy Pomniku Nekropoli Kresowych na cmentarzu komunalnym w Świebodzinie zostanie odprawiona Msza święta w intencji bohaterskich obrońców Ojczyny i w intencji pokoju na świecie.

6. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas.

7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritasu będzie w środę po Mszy świętej o godz. 19.00.

8. Tylko dla Lubrzy: Nasza Parafia w ramach ŚDM gościć będzie 50 osobową grupę młodzieży z diecezji Goerlitz. Młodzież przyjedzie w czwartek 21 lipca 2016 roku w południe i będzie do poniedziałku 25 lipca, a następnie uda się do Krakowa na spotkanie z Papieżem. Ze względów organizacyjnych prosimy już dziś, by zgłaszały się osoby, które chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów na ŚDM do swoich domów. Można przyjąć 1, 2 czy 3 osoby w zależności od warunków lokalowych. Nie oczekują oni wielkich wygód, ale serc i gościnności. Na plebanii przyjmiemy księży oraz animatorów świeckich.

9. Są do nabycia kalendarze na rok 2016: wielostronicowe po 5 zł., dwustronicowe 2 zł.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno–Teologiczny w Zielonej Górze.

11. Zostały rozprowadzone koperty na ofiary na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą. Pamiętajmy, że składając dobrowolną ofiarę wspieramy dzieło powołań kapłańskich i zakonnych. Seminaria Duchowne utrzymują się tylko z ofiar wiernych i nie są dotowane przez Państwo.

12. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Sebastian Nowik kawaler zam. Lubrza

Marzena Iwona Graczyk panna zam. Toporów zap. III

Marcin Zachowski kawaler zam. Bucze

Weronika Skrzypek panna zam. Bucze zap. II

Tomasz Olszewski kawaler zam. Lubrza

Natalia Klimczewska panna zam. Nowogród Bobrzański zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

15. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

 

Ks. Zygmunt Grochowiak

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się