XXIV niedziela zwykła 14.09.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to jedno ze świąt, które swoją rangą przewyższają niedziele w ciągu roku i jest obchodzone również wtedy, gdy wypada w niedzielę. Zostało ono ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna. W Przełazach Odpust.

2. W poniedziałek 15 września, przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej.

3. Spotkanie Animatorów grup domowych do Bierzmowania będzie we wtorek 16 września o godz. 19.00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

4. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania, który dzisiejszej niedzieli się rozpoczyna. Módlmy się w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży, abyśmy mieli społeczeństwo moralnie i duchowo silne.

5. W czwartek 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

6. W najbliższym tygodniu podczas Mszy świętych na filiach, odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania klas drugich i trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych szkoły średniej: Staropole – poniedziałek, Bucze – wtorek, Nowa Wioska – środa, Przełazy – czwartek, Mostki – piątek, a w sobotę o godz. 10.00 Zagaje. Obecność jest obowiązkowa.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

8. W trzecią niedzielę miesiąca 21 września, zapraszamy ministrantów honorowych do służenia w czasie Mszy świętej o godz. 11.30.

9. Przypominamy, że spotkanie dzieci komunijnych i rodziców będzie 24 września w Lubrzy, natomiast w Mostkach 26 września. Rodziców prosimy, by zakupili różance dla swoich dzieci, które tego dnia będą poświęcone.

10. W dniach 19-21 września w Szczecinie, będzie Zlot Młodzieży i Rodziny Salezjańskiej. Jest to spotkanie ukazujące bogactwo środowisk, szkół, ośrodków, grup, ruchów i wspólnot żyjących charyzmatem św. Jana Bosko. Na zlot przybędzie X Następca Księdza Bosko – Przełożony Generalny Salezjanów – ks. Angel Fernandez Artime. Zlot jest związany z rozpoczęciem obchodów 200-tnej rocznicy urodzin ks. Bosko i rozpoczęciem peregrynacji jego Obrazu po naszych placówkach salezjańskich. U nas będzie Obraz ks. Bosko w dniach od 18 do 25 lutego 2015 r.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na remont naszego kościoła.

12. Dotyczy tylko Lubrzy! Pomoc Kościołom w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego. Zostanie ona przeprowadzona w sobotę 20 września. Urządzenia w tym dniu, można składać w wyznaczonym miejscu przy plebanii w godz. 9.00 – 13.00.

13. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się