XXIV Niedziela Zwykła 16.09.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

 2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

 3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

 4. Dziś zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 6. 18 września we wtorek przypada święto – św. Stanisław Kostka młodego polskiego jezuity, patrona polskiej młodzieży.

 7. Zostały rozprowadzone koperty na ofiary na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie w Lądzie nad Wartą. Składając dobrowolną ofiarę wspieramy dzieło powołań kapłańskich i zakonnych. Wszystkim którzy złożyli ofiarę składamy wielkie Bóg zapłać. Pamiętajmy, że Seminaria utrzymują się tylko z ofiar wiernych.

 8. W piątek 21 września w Lubrzy na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania klas VII i VIII oraz III Gimnazjum całej naszej parafii. Młodzież klas VII przynosi wypełnione deklaracje do Bierzmowania, które złożą uroczyście w czasie Mszy św. Młodzież zostanie przydzielona do poszczególnych grup domowych. Zapraszamy rodziców kandydatów do Bierzmowania wszystkich klas VII, VIII i III Gimnazjum (przynajmniej jeden rodzic). Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców.

 9. Oratorium otwarte będzie w piątki i soboty od godz. 18.30 do 21.00. Zapraszamy.

 10. Poradnia psychologiczna czynna jest w Domu Maryi. Więcej informacji u ks. Michała.

 1. Intencje Mszalne.

 1. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia.

                                                                           Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się