XXIX niedziela zwykła – 18.10.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, Przeżywamy go pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej Ojczyzny. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje szczególnie salezjańskie oraz o nowe powołania do pracy na misjach. Po Mszach świętych dobrowolna zbiórka do puszek na cele misyjne Kościoła.

2. Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza.

3. Przypominamy, że Różaniec dla dzieci w Lubrzy w poniedziałki, środy i piątki.

4. W sobotę 24 października comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Msza święta o godz. 18.00 w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

5. W czwartek 22 października wspominamy św. Jana Pawła II Papieża. W tym dniu także przypada 67 rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski i opiekuna polskiej emigracji.

6. Tylko w Lubrzy: Prosimy, by zgłaszały się te osoby, które chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów na ŚDM do swoich domów.

7. Dziękujemy tym, którzy w najbliższym czasie złożyli ofiary na Seminarium i na remont naszych organów kościelnych w Lubrzy.

8. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy wpisać nazwę miejscowości gdzie mają być wyczytywane i pisać czytelnie.

9. Caritas Diecezjalna organizuje akcję elektro-recyklingu pt. „Podaruj ciepło na zimę”, polega ona na zbieraniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki takim akcjom organizowanym w parafiach mieszkańcy mają możliwość pozbycia się zbędnych sprzętów elektrycznych (takich jak pralki, lodówki, telewizory, odkurzacze, komputery, radia, elektronarzędzia, itd.) Caritas w ten sposób zdobywa fundusze na pomoc biednym ludziom – w tym przypadku na zakupu opału na zimę. Zbiórka będzie we wtorek 20 października w godzinach 8.00 – 17.00 na placu przy wejściu do dużego domu, do Oratorium.

10. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie grupy domowej p. Ewy Tarbaj, a w piątek o godz. 17.30 spotkanie grupy domowej p. Bogumiły Dziubińskiej w Oratorium.

11. W tym tygodniu Oratorium otwarte tylko w sobotę od godz. 18.30 do 21.00.

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

 

Ks. Zygmunt Grochowiak

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się