XXV niedziela zwykła – 20.09.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja , a także z programów religijnych w innych mediach.

2. Tylko w Lubrzy: W ramach obchodów Roku Caritas, miesiąc wrzesień poświecony jest problemowi głodu i niedożywienia. W tym czasie w szczególny sposób chcemy ukazać zaangażowanie Caritas w pomoc ludziom głodnym i niedożywionym poprzez włączenie się w ogólnopolską akcję „Kromka Chleba Caritas”. W ramach ogłoszeń parafialnych będzie informacja o działalności PZC (czym się zajmuje, ilu rodzinom pomaga, podziękowanie dla darczyńców i zaproszenie innych do takiej współpracy). Po Mszach świętych będzie rozdzielenie wśród wiernych kromek chleba jako symbolu pomocy ludziom głodnym i niedożywionym.

3. Tylko w Lubrzy: Prosimy, by zgłaszały się osoby, które chciałyby przyjąć do swoich domów młodych pielgrzymów na ŚDM.

4. Dziś zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno–Teologiczny w Zielonej Górze.

5. Jutro święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

6. W czwartek 24 września, comiesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, nabożeństwo do Wspomożycielki przed Mszą świętą o godz. 17.45.

7. W piątek 25 września w Lubrzy na Mszy świętej o godz. 18.00, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania klas drugich i trzecich gimnazjum z całej naszej parafii. Młodzież klas drugich gimnazjum przychodzi na spotkanie z rodzicami oraz przynosi wypełnione deklaracje i ankiety personalne. Zapraszamy również animatorów prowadzących grupy do Bierzmowania.

8. W przyszła niedzielę 27 września, pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do Rokitna, także diecezjalny Dzień Młodych.

9. Dziękujemy tym którzy w najbliższym czasie złożyli ofiary na Seminarium.

10. Tylko w Nowej Wiosce: W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszki na remont kościoła (malowanie zewnętrznych ścian kościoła).

11. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Marcin Zachowski kawaler zam. Bucze

Weronika Skrzypek panna zam. Bucze zap. III

Tomasz Olszewski kawaler zam. Lubrza

Natalia Klimczewska panna zam. Nowogród Bobrzański zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

13. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Daniel Pyrtek l. 73 z Mostek. Wieczny odpoczynek …

 

Ks. Zygmunt Grochowiak

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się