XXVI niedziela zwykła – 27.09.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów.

2. We wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

3. W środę ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko, po Mszy świętej w kościele parafialnym ucałowanie relikwii wychowawcy i przyjaciela młodzieży.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

W I czwartek w czasie różańca i na Mszy świętej, będziemy się modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00, potem różaniec o 17.30 i Msza święta.

Mostki: W I piątek m-ca okazja do Spowiedzi św. w Mostkach od godziny 16.00.

5. W I sobotę miesiąca po Mszy świętej zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy. Intencja modlitewna: za niewierzących i wątpiących o łaskę wiary.

6. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych w przyszłą niedzielę 4 października po Mszach świętych.

7. W najbliższy czwartek wchodzimy w październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele parafialnym będą o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00.

8. Różaniec dla dzieci i młodzieży w Lubrzy od poniedziałku do piątku. Różaniec prowadzony przez dzieci będzie w poniedziałek, środę i piątek.

9. Dzieci będą otrzymywać obrazki przedstawiające poszczególne tajemnice różańca, które będą naklejać na planszę i podpisaną przyniosą na ostanie spotkanie różańcowe 30 października. Wtedy rozlosowane będą nagrody za gorliwy i aktywny udział w modlitwie różańcowej.

10. Różaniec z kapłanem w Kościołach filialnych, w te dni kiedy jest odprawiana Msza święta, w pozostałe dni tygodni zachęcamy by wierni sami odmawiali różaniec w kościele według stałego zwyczaju.

11. Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy pragnęliby dołączyć do ministrantów. Przyjdź do zakrystii i zapisz się ks. opiekuna. Ministrantem może zostać każdy chłopiec po Komunii Św.

12. W piątki i soboty od godz. 18.30 do godz. 21.00, zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium.

13. Tylko w Lubrzy: Przypominamy i prosimy by zgłaszały się te osoby które chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów na ŚDM do swoich domów.

14. Dziękujemy tym którzy w najbliższym czasie złożyli ofiary na Seminarium.

15. Tylko w Nowej Wiosce: Dziś zbiórka do puszki na remont kościoła (malowanie zewnętrznych ścian kościoła).

16. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

 

Ks. Zygmunt Grochowiak

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się