XXVI niedziela zwykła 28.09.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania.

2. W poniedziałek 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga.

3. We wtorek ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko, po Mszy świętej w kościele parafialnym ucałowanie relikwii wychowawcy i przyjaciela młodzieży.

4. W najbliższą środę wchodzimy w październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30. Natomiast w niedzielę Różaniec w Lubrzy o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

5. Różaniec dla dzieci i młodzieży bierzmowanej w Lubrzy od poniedziałku do piątku.

6. Dzieci będą otrzymywać obrazki przedstawiające poszczególne tajemnice różańca, które należy nakleić na planszę i podpisaną przynieść na ostatnie spotkanie różańcowe. Wtedy rozlosowane będą nagrody za gorliwy i aktywny udział w modlitwie różańcowej.

7. Różaniec z kapłanem w kościołach filialnych, w te dni kiedy jest odprawiana Msza święta, w pozostałe dni tygodnia zachęcamy by wierni sami odmawiali różaniec w kościele według stałego zwyczaju.

8. W czwartek 2 października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Przypomina ono, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• W I czwartek w czasie różańca i na Mszy świętej będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

• W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

• Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.15 potem różaniec i Msza święta.

• W I piątek okazja do Spowiedzi św. w Mostkach od godziny 16.00.

• W I sobotę po Mszy świętej zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy. Intencja modlitewna: za rodziny naszej Parafii, by były Bogiem silne.

10. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych w przyszłą niedzielę 5 października po Mszach świętych.

11. W minionym tygodniu zostały rozprowadzone koperty na ofiary na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą. Składając dobrowolną ofiarę wspieramy dzieło powołań kapłańskich i zakonnych. Pamiętajmy, że Seminaria Duchowne utrzymują się tylko z ofiar wiernych.

12. Dziś spotkanie grupy domowej ks. Szymona w Zagajach, a w piątek o godz. 18.00 w Oratorium, spotkanie grupy domowej p. Barbary Chamarczuk.

13. W piątki i soboty od godz. 18.45 do godz. 21.00, zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium..

14. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się