XXVI – niedziela zwykła – 29.09.2013r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Dziś o godz. 18.00 w Parafii św. Michała Archanioła w Świebodzinie ks. bp. Stefana Regmunt udzieli Bierzmowania naszej młodzieży.

2. W poniedziałek ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko, po Mszy św. ucałowanie relikwii wychowawcy i przyjaciela młodzieży.

3. W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17.30. Natomiast w niedzielę Różaniec w Lubrzy o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. Różaniec dla dzieci i młodzieży bierzmowanej w Lubrzy od poniedziałku do piątku.

Dzieci będą otrzymywać obrazki, które będą naklejać na kartkę papieru i podpisaną przyniosą na ostanie spotkanie różańcowe. Wtedy rozlosowane będą nagrody za gorliwy i aktywny udział w modlitwie różańcowej.

5. Różaniec z kapłanem w Kościołach filialnych, w te dni kiedy jest odprawiana Msza św., w pozostałe dni tygodni zachęcamy by wierni sami odmawiali różaniec w kościele według stałego zwyczaju.

6. Spotkanie Caritasu będzie w środę o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich należący do grupy Caritas.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• W I czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

• W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00, a w Mostkach od godziny 16.00.

• W I sobotę miesiąca po Mszy świętej zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy. W tym miesiącu modlimy się za biednych i bezrobotnych naszej parafii. Natomiast Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych w przyszłą niedzielę po Mszach św.

8. (Staropole) W poniedziałek 30 września o godz. 17.30 w Staropolu w świetlicy będzie spotkanie domowe grupy młodszej i starszej (II i III Klasy gimnazjum) przygotowującej się do bierzmowania.

9. 10 października o godz. 18.00 w kościele św. Michała Archanioła w Świebodzinie zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

10. Dziękujemy za ofiary składane na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą. Pamiętajmy, że składając dobrowolną ofiarę, wspieramy dzieło powołań kapłańskich i zakonnych.

11. W sobotę 5 października zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium, które tego dnia będzie otwarte w godzinach 15.00-17.00 oraz 19.00-21.00.

12. Zbiórka krwi dla Żanety Mazur będzie 5 października od godz. 10.00 do 15.00 przy Inter Marche w Świebodzinie.

13. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Wspomożycielki Wiernych.

14. Zmarły Antonina Wilińska l. 86 z Buczyny oraz Monika Kołakowska l. 84 z Lubrzy, której pogrzeb odbędzie się 2 października o godz. 13.00 w kościele.. Wieczny odpoczynek….

Proboszcz Parafii

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się