XXVII niedziela zwykła – 04.10.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych.

2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach świętych.

3. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym, odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 17.00.

4. Różaniec dla dzieci w Lubrzy w poniedziałki, środy i piątki. Kandydaci do bierzmowana powinni być na modlitwie różańcowej przynajmniej 15 razy.

5. Różaniec z kapłanem w Kościołach filialnych, w te dni kiedy jest odprawiana Msza święta, w pozostałe dni tygodnia zachęcamy by wierni sami odmawiali różaniec w kościele według stałego zwyczaju.

6. W poniedziałek 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, apostołki Bożego Miłosierdzia, kanonizowanej przez Jana Pawła II w roku 2000.

7. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej.

8. Za tydzień będzie XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Tradycyjnie odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

9. Tylko w Lubrzy: Przypominamy i prosimy by zgłaszały się te osoby które chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów na ŚDM do swoich domów.

10. Dziękujemy tym którzy w najbliższym czasie złożyli ofiary na Seminarium.

11. Spotkanie grupy domowej p. Zofii Rusiniak w Staropolu w środę o godz. 18.00.

12. Spotkania grup domowych ks. Szymona w Bucze we wtorek, w czwartek w Przełazach, po Mszach świętych.

13. Rada Sołecka i Gmina Lubrza serdecznie zapraszają mieszkańców Lubrzy, Chałupczyna oraz Romanówka na Dzień Seniora, który odbędzie się w sobotę 10 października o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy.

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

 

Ks. Zygmunt Grochowiak

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się