XXVII niedziela zwykła 05.10.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś pierwsza niedziela października, która jest zarazem 27. Niedzielą w ciągu roku. Dzisiejsza liturgia przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.

2. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 17.00.

3. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki.

4. Młodzież Bierzmowana powinna być na modlitwie różańcowej przynajmniej 15 razy.

5. Różaniec z kapłanem w kościołach filialnych, w te dni kiedy jest odprawiana Msza święta, w pozostałe dni tygodnia zachęcamy, by wierni sami odmawiali różaniec w kościele według stałego zwyczaju.

6. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach świętych. Intencja modlitewna: „Za rodziny naszej Parafii, by były Bogiem silne”.

7. We wtorek 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką), dokładnie 7 października 1571 r.

8. Również we wtorek spotkanie grupy domowej p. Rusiniak w Staropolu o godz. 17.30.

9. 12 października będziemy przeżywać XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!” W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II, wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

10. Dziękujemy za ofiary składane na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą. Pamiętajmy, że składając dobrowolną ofiarę wspieramy dzieło powołań kapłańskich i zakonnych.

11. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy dopisać na nich nazwę miejscowości gdzie mają być wyczytywane oraz o czytelne wypisywanie imion i nazwisk.

12. Dziękujemy tym, którzy złożyli w ostatnim czasie ofiary na remont kościoła.

13. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się