XXVII – niedziela zwykła – 06.10.2013r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1 Dzisiejsza niedziela 6 października, to dzień ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju w Syrii. Caritas Polska organizuje zbiórkę ofiar do puszek na pomoc ofiarom konfliktu w Syrii. Z zebranych pieniędzy zostanie zakupiona żywność, leki i odzież dla narodu syryjskiego. Włączmy się w duchu miłości chrześcijańskiej w tę szlachetną inicjatywę. Za dobrowolne ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. W tym miesiącu modlimy się za biednych i bezrobotnych naszej parafii.

3. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy o godzinie 17.30.

4. Dziś nabożeństwo różańcowe w Lubrzy o godz. 17.00.

5. Różaniec dla dzieci i młodzieży bierzmowanej w Lubrzy od poniedziałku do piątku.

Dzieci otrzymują obrazki, które naklejają na kartkę papieru i przyniosą na ostanie spotkanie różańcowe. Wtedy rozlosowane będą nagrody za gorliwy i aktywny udział w modlitwie różańcowej.

6. Różaniec z kapłanem w Kościołach filialnych, w te dni, kiedy jest odprawiana Msza św., w pozostałe dni tygodnia zachęcamy by wierni sami odmawiali różaniec w kościele według stałego zwyczaju.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu bł. Jana Pawła II wspierający uzdolniona młodzież z ubogich rodzin.

8. 20 października w parafialnym kościele w Lubrzy, będzie obchodził swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Janusz Wróblewski.

9. MOSTKI, PRZEŁAZY, BUCZE, ZAGÓRZE. Spotkania domowe grupy starszej i młodszej młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania odbywać się będą w Mostkach w każdy 3 piątek miesiąca o godz. 18.00. Spotkania prowadzić będzie Pani Hanna Mierzwa. Dojazd we własnym zakresie.

10.LUBRZA. Pani katechetka Ewa Tarbaj zaprasza swoją domową grupę młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.15 do Oratorium.

11. Dziękujemy za ofiary składane na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą. Pamiętajmy, że składając dobrowolną ofiarę wspieramy dzieło powołań kapłańskich i zakonnych.

12. W październiku oratorium otwarte będzie w piątki i soboty, w godzinach 15.00-17.00 oraz 19.00-21.00.

13. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem.

14. Są do nabycia kalendarze na rok 2014 w cenie 4 zł. i 2 zł.

15. Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii – adres: salezjanie.lubrza.pl

16. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Wspomożycielki Wiernych.

Proboszcz Parafii

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się