XXVIII niedziela zwykła – 11.10.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś przypada dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II oraz niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożą dziś ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.

2. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym w dni powszednie odprawiamy o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 17.00.

3. Różaniec dla dzieci z Lubrzy w poniedziałki, środy i piątki.

4. Różaniec z kapłanem w kościołach filialnych, w te dni, kiedy jest odprawiana Msza święta, w pozostałe dni tygodnia zachęcamy, by wierni sami odmawiali różaniec w kościele, według stałego zwyczaju.

5. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom oraz wszystkim pracownikom naszych szkół, życzymy Bożego Bł. w pracy dla dobra młodego człowieka.

6. Za tydzień przypada Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Po Mszach świętych zbiórka do puszek przeznaczona na cele misyjne Kościoła.

7. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty. Lekarzom i pielęgniarkom z naszego środowiska parafialnego życzymy wielu łask i Bożego Bł. w pracy i życiu osobistym.

8. Tylko w Lubrzy: Przypominamy i prosimy, by zgłaszały się te osoby, które chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów na ŚDM do swoich domów.

9. Dziękujemy tym którzy w najbliższym czasie złożyli ofiary na Seminarium.

10. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy wpisać nazwę miejscowości gdzie mają być wyczytywane i pisać czytelnie.

11. Zapraszamy dzieci i młodzież w piątek i sobotę do Oratorium od godz. 18.30 do 21.00.

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

 

Ks. Zygmunt Grochowiak

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się