XXVIII niedziela zwykła 12.10.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie.

2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

3. Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października. W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich.

4. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym w dni powszednie odprawiamy o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 17.00.

5. Przypominamy, że Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki.

6. Ksiądz Szymon zaprasza swoje grupy domowe na spotkania formacyjne: Bucze we wtorek, Przełazy w czwartek, Mostki w piątek, a Zagaje w przyszłą niedzielę.

7. Spotkanie grupy domowej p. Bogumiły Dziubińskiej w piątek 17 października o godz. 17.30 w Oratorium.

8. We wtorek 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą.

9. W nadchodzącą sobotę 18 października, przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

10. W przyszłą niedzielę rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujmy za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.

12. Dziękujemy za ofiary składane na Seminarium Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą.

13. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy wpisać nazwę miejscowości gdzie mają być wyczytywane oraz o czytelne wpisywanie imion i nazwisk.

14. Dziękujemy tym, którzy złożyli w ostatnim czasie ofiary na remont kościoła.

15. Rada Sołecka i Gmina Lubrza serdecznie zapraszają mieszkańców Lubrzy, Chałupczyna i Romanówka na Dzień Seniora, który odbędzie się w sobotę 18 października o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy.

16. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się