XXVIII – niedziela zwykła – 13.10.2013r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dziś zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu bł. Jana Pawła II wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie, odprawiamy w Lubrzy o godzinie 17.30,a w niedzielę o godz. 17.00.

3. Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

4. LUBRZA, NOWA WIOSKA. Pani Alicja Ratajczak zaprasza swoją domową grupę młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w środę o godz. 19.00 do Oratorium, natomiast p. Bogumiła Dziubińska zaprasza swoja domową grupę we wtorek o godz. 19.00 do Oratorium.

5. W nadchodzący piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie, szczególnie nasz personel medyczny w Lubrzy i Mostkach.

6. W sobotę przypada rocznica męczeńskiej śmierci i liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – kapelana solidarności.

7. W przyszłą niedzielę będzie obchodził swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa salezjanin ks. Janusz Wróblewski. Jubilat odprawi Mszę św. jubileuszowa o godz. 11.30. W czasie Mszy św. wyrazimy naszą wdzięczność i życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary składane na Seminaria Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie w Lądzie nad Wartą.

9. Oratorium w październiku otwarte jest w piątki i soboty, w godzinach 15.00-17.00 oraz 19.00-21.00.

10. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem.

11. Z pieniędzy które zostały z Bierzmowania, zakupiliśmy jako dar ołtarza do poszczególnych kościołów następujące paramenty liturgiczne: Lubrza – welon naramienny i w najbliższym czasie damy do renowacji kustodię, Mostki – ornat złoty, Staropole – drzwi do zakrystii, Bucze i Zagaje komplet bielizny kielichowej, do wszystkich kościołów filialnych księgi liturgiczne – komplet modlitw wiernych.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Wspomożycielki Wiernych.

Proboszcz Parafii

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się