XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Nabożeństwa różańcowe, w kościele parafialnym w Lubrzy odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00.

 2. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi: Wstańcie, chodźmy! Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz fundacji.

 3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pedagogom, pracownikom oświaty życzymy Bożego Błogosławieństwa, wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej codziennej niełatwej pracy.

 4. W piątek w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie szczególnie naszą miejscową Służbę Zdrowia. Lekarzowi Rodzinnemu i naszym pielęgniarkom życzymy obfitych darów nieba w służbie chorym i cierpiącym.

 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. W modlitwie różańcowej za wstawiennictwem Matki Bożej, będziemy polecać Bożej opiece misjonarki i misjonarzy, a także wypraszać dla nich łaskę wiernej realizacji powołania misyjnego. Modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Misje.

 6. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Można składać ofiary na wypominki listopadowe w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy wpisać nazwę miejscowości gdzie mają być wyczytywane i prosimy pisać czytelnie.

 7. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Pamiętajmy o grobach kapłanów na starym cmentarzu w Lubrzy.

 8. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny na III Marsz Świętych w czwartek 31 października. Prosimy by dzieci już pomyślały za jakiego ulubionego świętego chciałyby się przebrać. Prosimy rodziców by zachęcili i pomogli swoim dzieciom.

 9. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania klas VII i VIII z całej naszej Parafii będzie w piątek 18 października o godz. 17.30 w kościele w Lubrzy.

 10. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na Seminarium.

 11. Drugie spotkanie z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będzie w sobotę 19 października o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 12. Dnia 19 października (sobota) o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem  tzn. ”Dzieci Utraconych”. Pochowane zostaną dzieci nienarodzone z okręgu Świebodzina zmarłe i pozostawione w świebodzińskim szpitalu, między 30.03.2019., a 15.10.2019 roku . Pół godziny wcześniej rozpocznie się w kaplicy nabożeństwo różańcowe. Do udziału w tym smutnym obrzędzie zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Świebodzińskiego, a przede wszystkim tych, którzy kiedykolwiek utracili dziecko.

 13. Intencje Mszalne.

 14. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 15. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się