XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Taca z dzisiejszej niedzieli misyjnej przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła.

 2. Lubrza: Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo do Wspomożycielki i Różaniec i zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy cały Żywy Różaniec. Intencja modlitewna na cały miesiąc: za Rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne.

 3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Lubrza: Ostatni Różaniec dla dzieci będzie w piątek 29 października o godz. 17.30 z rozdaniem upominków za aktywny udział w Różańcu.

 4. W niedzielę 31 października przejdzie V Lubrzański Marsz Świętych. Rozpocznie się w kościele modlitwą różańcową o godz. 17.00. Po modlitwie wymarsz z Kościoła ul. Klasztorną do cmentarza i z powrotem. Bardzo serdecznie prosimy rodziców, by pomogły dzieciom przebrać się za wybranego świętego. Tak naprawdę każdy może się przebrać za swojego ulubionego Świętego również starsi. Kto nie chce może przyjść bez przebrania. Serdecznie zapraszamy, dzieci z rodzicami, kandydatów do Bierzmowania i wszystkich wiernych z całej naszej Parafii do udziału w Marszu Świętych. Kościół na 31 października proponuje dzieciom i młodzieży z okazji wszystkich świętych zamiast zbierania cukierków po domach, aby przebrać się za świętych, aby „prosić o obronę i opiekę”. Marsz jest odpowiedzią na Halloween. Natomiast Halloween to „niebezpiecznym festiwalem brzydoty dla ludzkiej duszy”. „To mroczne okultystyczne święto”, „Nie należy ulegać modzie Halloween, to szczególny apel dla chrześcijańskich rodziców, by byli czujni. Diabeł nie żartuje. Pielęgnujmy u dzieci katolickie wychowanie”.

 5. Już dziś informujemy jak będą odprawiane Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych w poniedziałek 1 listopada: w Lubrzy – godz. 9.00 w kościele, o 10.00 procesja na starym cmentarzu z modlitwą za zmarłych i poświęceniem grobów. Rozpoczęcie procesji od bramy cmentarnej przy ul. Świebodzińskiej) w Lubrzy na nowym cmentarzu : o 12.30 procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych i poświęceniem grobów; po procesji Msza św. o godz. 13.00.

  O godz. 17.00 Różaniec za zmarłych na nowym cmentarzu.

  Staropole – o godz. 9.00 Msza św. w kościele i procesja na cmentarz

  Nowa Wioska – o godz. 10.30 Msza św. w kościele i procesja na cmentarz

  Przełazy – o godz. 9.00 Msza św. w kościele i procesja na cmentarz

  Mostki – o godz. 11.00 Msza św. w kościele i procesja na cmentarz

  Nie ma Mszy świętej w Bucze i Zagajach.

 1. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy dzieci i młodzież.

 2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy już złożyli dobrowolną ofiarę na Seminarium.

 3. Wypominki listopadowe składamy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy wpisać nazwę miejscowości gdzie mają być wyczytywane i prosimy pisać czytelnie.

 4. Spotkanie grupy domowej kandydatów do Bierzmowania p. Ewy Tarbaj będzie w czwartek 28 października o g. 16.30 w Oratorium.

 5. Pamiętajmy, że zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z soboty 30 października na niedzielę 31 października.

 6. Intencje Mszalne.

 7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się