XXXI – niedziela zwykła – 03.11.2013r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym.

2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. W tym miesiącu modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące.

3. Chorych odwiedzimy z posługa sakramentalną w najbliższy piątek – 8 listopada.

4. Różaniec z wypominkami w Lubrzy w dni powszednie o godz.17.00, a Msze św. o godz. 17.30.

5. W niedzielę w kościele parafialnym, modlimy się za zmarłych przed Mszą świętą o godzinie 11.30.

6. W kościołach filialnych modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w te dni w które odprawiana jest Msza święta i w niedzielę przed Mszą świętą.

7. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny raz dziennie i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i dowolna modlitwa w intencji Ojca świętego.

8. We wtorek 5 listopada, na Mszy św. będziemy się modlić za zmarłych dobrodziejów i członków Rodziny Salezjańskiej.

9. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca, modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej Parafii.

10. W sobotę 9 listopada, będziemy świętować rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.

11. W najbliższą niedzielę 10 listopada, będziemy gościć w naszej parafii misjonarza ks. Michała Wziętka SDB. Na Mszach św. przybliży nam pracę misyjną salezjanów w Afryce. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na misje salezjańskie.

12. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania – grupa domowa p. Barbary Chamarczuk, będzie 8 listopada o godz. 17.00 w Oratorium.

13. Dziękujemy za ofiary składane na Seminaria Duchowne w Paradyżu i Salezjańskie w Lądzie nad Wartą, oraz za ofiary składane z racji wypominek.

14. Od 3 listopada, zapraszamy do Oratorium w piątki, soboty i niedziele od godz. 18.00 do 21.00.

15. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Przemysław Kałach, kawaler, zam. Mostki

Kamila Czapracka, panna, zam. Kupienino zap. II

Marcin Piotr Kucała, kawaler, zam. Lubrza

Sara Górska, panna, zam. Warszawa zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

16. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Wspomożycielki Wiernych.

Proboszcz Parafii

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się