XXXII niedziela zwykła – 08.11.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś trzydziesta druga niedziela w ciągu roku oraz VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku. Po Mszach św. dobrowolna zbiórka do puszek na pomoc Kościołom w potrzebie i prześladowanym w różnych krajach świata.

2. Różaniec z wypominkami w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.00. W niedziele czytamy wypominki przed Mszą św. o godz. 11.30.

3. W kościołach filialnych modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w te dni, w które odprawiana jest Msza święta i w niedzielę przed Eucharystiami.

4. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. W tym miesiącu modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące.

5. Jutro święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomódlmy się w intencji Papieża Franciszka.

6. W środę 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrócono je po przemianach ustrojowych w 1989 roku. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny odprawiona będzie w Lubrzy o godz. 12.00. W czasie Mszy św. będzie krótka akademia przygotowana przez młodzież naszego Gimnazjum. Po Eucharystii odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Adoramus ze Świebodzina. Wieczorna Msza św. w Lubrzy o godz. 17.30, a w Nowej Wiosce o godz. 16.30. W tym dniu wywieśmy na naszych domach flagi narodowe, będzie to wyraz naszej patriotycznej postawy.

7. W piątek 13 XI przypada wspomnienie patronów tutejszej Diecezji, świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, benedyktynów eremitów, którzy ponieśli śmierć męczeńską za wiarę w Międzyrzeczu w nocy z 10 na 11 XI 1003 roku.

8. Przyszła niedziela jest niedzielą powołaniową, taca przeznaczona jest na Diecezjalne Seminarium Duchowne w Paradyżu.

9. Od Niedzieli Chrystusa Króla, Caritas będzie rozprowadzać kartki Bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla biednych rodzin.

10. Spotkanie Caritas będzie w czwartek 12 listopada po Mszy św. o godz. 18.30.

11. Tylko w Lubrzy: W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego w Oratorium o godz. 19.00.

12. W przyszłą niedzielę 15 listopada o godz. 17.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Wszystkich radnych serdecznie zapraszamy.

13. W piątek i sobotę zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium od godz. 18.00 do 21.00.

14. W piątek o godz. 17.30 spotkanie grupy domowej p. Bogumiły Dziubińskiej w Oratorium.

15. Dziękujemy, tym którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na Seminarium i na remont naszych organów w kościele parafialnym w Lubrzy.

16. Dziękujemy Zakładowi Samorządowemu w Lubrzy i p. Urszuli Cidyło za wygrabienie liści na placu przykościelnym.

17. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się