XXXII niedziela zwykła 09.11.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika św. Piotra jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś owo święto.

2. Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc Kościołom w potrzebie.

3. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. Różaniec z wypominkami w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.00. W niedziele czytamy wypominki przed Mszą świętą o godz. 11.30.

4. W kościołach filialnych modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w te dni, w które odprawiana jest Msza święta i w niedzielę przed Mszą świętą.

5. We wtorek 11 listopada, w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Jak zapewne pamiętamy, zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrócono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych w naszej Ojczyźnie. Jest to niewątpliwie ważna data. Msza święta w intencji naszej Ojczyzny odprawiona będzie w Lubrzy o godz. 10.00. Podczas Eucharystii, dzieci z Mostek, zaprezentują nam krótką akademię. Nie ma wieczornej Mszy świętej. W tym dniu wywieśmy na naszych domach flagi narodowe, będzie to wyraz naszej patriotycznej postawy.

6. Z racji Święta Niepodległości o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy, odbędzie się koncert pieśni patriotycznych, na który Organizator – Gmina Lubrza serdecznie zaprasza.

7. W nowej Wiosce Msza święta 11 listopada o godz. 10.00. W Bucze tradycyjne o godz. 16.30.

8. Spotkanie grup domowych p. Bogumiły Dziubińskiej w piątek 14 listopada o godz. 17.00, a p. Barbary Chamarczuk o godz. 17.30 w Oratorium.

9. Spotkanie grup domowych ks. Szymona w czwartek w Przełazach, a w piątek w Mostkach.

10. 13 listopada obchodzimy święto świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, eremitów i misjonarzy, działających w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwszych polskich męczenników wyniesionych na ołtarze, patronów naszej Diecezji.

11. Zapraszamy do Oratorium dzieci i młodzież w piątek i sobotę od godz. 18.00 do godz. 21.00.

12. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.

13. Przyjmujemy zgłoszenia na katechezy przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży powyżej 20 roku życia, która z różnych powodów nie przystąpiła do tego Sakramentu.

14. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Piotr Ficner, kawaler, zam. Buczyna i Marlena Banaszek, panna zam. Nowa Obra zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

15. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się