XXXII – niedziela zwykła – 10.11.2013r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, modlimy się za Kościoły prześladowane w różnych częściach świata. Wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii misjonarza ks. Michała Wziętka SDB. Na Mszach św. przybliży nam pracę misyjną salezjanów w Afryce. Nie będzie we wszystkich kościołach naszej parafii, gdyż jest to niemożliwe, ale po Mszy św. będziemy mogli złożyć do puszek dobrowolną ofiary na misje salezjańskie.

3. Różaniec z wypominkami w Lubrzy w dni powszednie o godz.17.00 i Msza św. o godz. 17.30.

4. W niedzielę w kościele parafialnym modlimy się za zmarłych przed Mszą świętą o godzinie 11.30.

5. W kościołach filialnych modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w te dni, w które odprawiana jest Msza święta i w niedzielę przed Mszą świętą.

6. Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości – 95 rocznica odzyskania niepodległości. Chcemy w tym dniu szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny, by była wolna i suwerenna. Msza św. w intencji Ojczyzny i za tych którzy składali swoje życie na ołtarzu Ojczyzny odprawiona będzie o godz. 11.30 w Lubrzy. Po Mszy św. da koncert pieśni patriotycznych p. Maciej Wróblewski z Zielonej Góry. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu wywieśmy na naszych domach flagi narodowe, będzie to wyraz naszej patriotycznej postawy.

7. 13 listopada obchodzimy święto świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, eremitów i misjonarzy, działających w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwszych polskich męczenników wyniesionych na ołtarze, patronów naszej Diecezji.

8. Spotkanie grupy domowej p. Alicji Ratajczak, odbędzie się w środę, 13 listopada, o godzinie 18.30 w Oratorium.

9. Przyszła niedziela 17 listopada jest niedzielą powołaniową, taca przeznaczona jest na Diecezjalne Seminarium Duchowne. Czytany będzie list Rektora WSD.

10. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Przemysław Kałach, kawaler, zam. Mostki

Kamila Czapracka, panna, zam. Kupienino zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Proboszcz Parafii

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się