XXXIII niedziela zwykła – 15.11.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.

2. Różaniec z wypominkami w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.00. W niedziele czytamy wypominki przed Mszą św. o godz. 11.30.

3. W kościołach filialnych modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w te dni, w które odprawiana jest Eucharystia i w niedzielę przed Mszą świętą.

4. Dziś niedziela powołaniowa, taca przeznaczona jest na Diecezjalne Seminarium Duchowne w Paradyżu.

5. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzać kartki Bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla biednych rodzin.

6. Dziś o godz. 17.00 w Oratorium spotkanie Rady Duszpasterskiej. Wszystkich radnych serdecznie zapraszamy.

7. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła w 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety.

8. W sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotnich Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.

9. Spotkania grup domowych ks. Szymona w Bucze we wtorek, a w czwartek w Przełazach, po Mszach świętych.

10. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia wspomina Kościół św. Cecylię, dziewicę i męczennicę z III wieku, patronkę muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego.

11. Mamy osobę która może poprowadzić chór, jest to była Dyrektor Szkoły Muzycznej w Świebodzinie. Osoby z dobrym głosem i chcące śpiewać dla Boga i dla ludzi zapraszamy w czwartek 19 listopada na godz. 18.00 do dużej plebanii, wejście od kancelarii. Będzie to pierwsza próba, a zarazem przesłuchanie, by odpowiednio podzielić głosy.

12. W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego w Oratorium o godz. 19.00.

13. W piątek i sobotę zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium od godz. 18.00 do 21.00.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na remont naszych organów w kościele parafialnym w Lubrzy.

15. W przyszłą niedzielę 22 listopada taca przeznaczona będzie na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r.

16. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się