XXXIII niedziela zwykła 16.11.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie.

2. Dziś niedziela powołaniowa, taca przeznaczona jest na Diecezjalne Seminarium Duchowne w Paradyżu.

3. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za zmarłych, zwana „wypominkami”. Różaniec za zmarłych w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.00. W niedziele czytamy wypominki przed Mszą świętą o godz. 11.30.

4. W kościołach filialnych modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w te dni, w które odprawiana jest Eucharystia i w niedzielę przed Mszą świętą.

5. We wtorek spotkanie grupy domowej księdza Szymona w Bucze.

6. W czwartek 20 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

7. W piątek 21 listopada na Mszy świętej o godz. 17.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania klas II i III Gimnazjum z całej naszej Parafii.

8. 22 listopada w sobotę, wspominamy świętą Cecylię – patronkę chórzystów, muzyków, organistów.

9. W przyszłą niedzielę 23 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela przed Adwentem. Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczyna się nowy rok liturgiczny.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na prace przy odbudowie dachu i restauracji wnętrza katedry w Sosnowcu po pożarze oraz na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

11. Od dzisiejszej niedzieli Caritas Parafialna rozprowadza kartki świąteczne. Dochód z kartek przeznaczony jest na paczki świąteczne dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Zachęcamy do kupna kartek.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się