XXXIII – niedziela zwykła – 17.11.2013r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza niedziela jest niedzielą powołaniową. Taca przeznaczona jest na Diecezjalne Seminarium Duchowne.

2. Dzisiejsza niedziela stała się także dniem modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Dziś na prośbę biskupa i Caritas można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na pomoc mieszkańcom Filipin.

3. W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

4. Spotkanie grupy domowej p. Bogumiły Dziubińskiej, odbędzie się we wtorek 19 listopada o godz. 19.00 w Oratorium.

5. W piątek 22 listopada w Lubrzy na Mszy św. o godz. 17.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania klas drugich i trzecich gimnazjum całej naszej parafii.

6. 22 listopada wspominamy świętą Cecylię – patronkę chórzystów, muzyków, organistów.

7. Różaniec z wypominkami w Lubrzy w dni powszednie o godz.17.00.

8. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Wiary. Tego dnia Caritas parafialny będzie zbierał ofiary do puszek na paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

9. Oratorium w piątek 22 listopada będzie nieczynne.

10. W przyszłą sobotę bardzo proszę parafian z Lubrzy o wygrabienie liści wokół kościoła i ich wywiezienie. Za zrozumienie i pomoc już dziś składam serdeczne podziękowanie.

11. Młodzież bezrobotna, w wieku 18-25 lat, jest zaproszona do projektu aktywacji zawodowej. Szczegóły tego projektu są na plakacie wywieszonym w gablocie.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Proboszcz Parafii

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się