XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2017

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła.

 2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritasu będzie w poniedziałek 20 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Od 26 listopada Caritas będzie rozprowadzać kartki bożonarodzeniowe, nabywając kartkę świąteczną wspieramy dobroczynną działalność Caritasu.

 4. W środę 22 listopada przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: pana organisty i wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej przez śpiew.

 5. W piątek 24 dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Przed Mszą św. o godz. 17.15 nabożeństwo do Wspomożycielki i Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

 6. Spotkanie młodzieży gimnazjalnej Klas VII, II i III Gimnazjum z całej Parafii będzie w piątek 24 listopada o godz. 17.30 w kościele w Lubrzy. Obecność dla tych którzy chcą przystąpić do Bierzmowania jest obowiązkiem.

 7. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Paradyżu.

 8. Oratorium jest otwarte w piątki i soboty od godz. 18.00 do 21.00. Zapraszamy młodzież i dzieci do naszego Oratorium.

 9. 1 grudnia w piątek o godz. 19.00 w Parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie rozpocznie się kurs przedmałżeński.Zakończenie w niedzielę 3 grudnia. Kto ma zamiar zawrzeć w przyszłym roku Sakrament Małżeństwa powinien taki kurs ukończyć.

 10. Prosimy o wygrabienie pozostałych liści na placu przykościelnym w Lubrzy. Nie ogłaszamy daty ani godziny każdy może przyjść i spontaniczne wygrabić.

 11. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarła Weronika Giecołd l. 95 z Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

                                                                  Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się