XXXIV niedziela zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla 23.11.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem.

2. Po Komunii św. odmawiamy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie tej modlitwy możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Od 1 grudnia rozpoczną się roraty. Dzieci zachęcamy do zrobienia z pomocą rodziców lampionów.

4. Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 02 lutego roku 2016 w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.

5. Jutro 24 dzień miesiąca, wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Przed Mszą świętą o godz. 17.15 nabożeństwo do Wspomożycielki. W poniedziałek nie ma wypominek jest tylko nabożeństwo.

6. W poniedziałek 24 listopada w Lubrzy spotkanie dzieci komunijnych i rodziców na Mszy świętej o godz. 17.30. W czasie Eucharystii dzieci otrzymają Pismo św. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców.

7. Natomiast w Mostkach spotkanie dzieci komunijnych i rodziców będzie 28 listopada w piątek na Mszy świętej o godz. 16.30. W czasie Eucharystii dzieci otrzymają Pismo św. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców.

8. W sobotę 29 listopada w kościele parafialnym rozpoczniemy Nowennę do Niepokalanej.

9. W przyszłą niedzielę spotkanie grupy domowej ks. Szymona w Zagajach po Mszy świętej.

10. Różaniec za zmarłych w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.00.

11. W kościołach filialnych modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w te dni, w które odprawiana jest Msza święta i w niedzielę przed Eucharystią.

12. Dziś zbiórka do puszek na prace przy odbudowie katedry w Sosnowcu po pożarze oraz na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

13. W przyszłą niedzielę 30 listopada, Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.

14. Można nabyć kartki świąteczne jest to cegiełka na paczki dla rodzin ubogich.

15. Także od I Niedzieli Adwentu Caritas będzie rozprowadzać świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca jest po 5 zł., a duża 12 zł.

16. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się