Zesłanie Ducha Świętego 20.05.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz

 

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 3. Dziś w Mostkach I Komunia św. i rocznica I Komunii św. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach prosząc Boga, aby przez całe swoje życie miały zawsze otwarte serca dla Jezusa. Biały tydzień w Mostkach: Msza św. o godz. 16.30 do piątku włącznie.

 4. Dnia 21 maja w poniedziałek czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

 5. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 1. W czwartek 24 maja Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych patronki naszego Zgromadzenia Salezjańskiego. Nabożeństwo majowe w Lubrzy o godz. 16.30 i po nabożeństwie Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów. Zmiana godziny, ze względu na odpust w Staropolu.

 2. W Staropolu w czwartek 24 maja Odpusty ku czci NMP Wspomożenie Wiernych. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. odpustową o godz. 18.00, po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego.

 3. Staropole: W poniedziałek nie ma Mszy św. w Staropolu zapraszamy jeszcze raz na odpust w czwartek 24 maja.

 4. Przełazy: W czwartek 24 maja nie ma Mszy św. w Przełazach za względu na Odpust w Staropolu.

 5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

 6. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w sobotę 26 maj , 2 ,9 czerwca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy w najbliższych miesiącach będą chrzcić dziecko powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 7. Spotkanie młodzieży klas VII i II i III Gimnazjum z całej Parafii przygotowujących się do Bierzmowania będzie w najbliższy piątek 25 maja w Lubrzy w kościele o godz. 17.30. Obecność kandydatów obowiązkowa.

 8. W niedzielę 3 czerwca swój jubileusz 60 lecia kapłaństwa będzie obchodzić ks. Ryszard Ptasiński SDB były proboszcz tej Parafii. Jubilat odprawi Mszę św. w Lubrzy o godz.11.30. Chciejmy również złożyć życzenia tak zacnemu jubilatowi.

 9. Spotkanie grupy domowej pani Bogumiły Dziubińskiej będzie we wtorek 22 maja o godz. 16.00 w Oratorium.

 10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 11. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                   Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się