Zesłanie Ducha Świętego 24.05.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu świętego, bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

2. Ponadto dziś przypada 24 maja i Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, patronki wszystkich salezjanów i całego naszego Zgromadzenia. Odpust ku czci NMP Wspomożenia Wiernych w Staropolu. Msza święta odpustowa o godz. 11.30.

3. Przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.

4. Dziś rocznica I Komunii św. dzieci klas III w Lubrzy. Ciągle pozostaje aktualne życzenie o wierność Jezusowi w niedzielnej Eucharystii i częstej Komunii św.

5. Dziś także kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

6. Jutro, w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II.

7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia modlimy się o świętość kapłanów.

8. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas I średniej i III Gimnazjum będzie w sobotę 30 maja o godz. w Lubrzy. Obecność kandydatów obowiązkowa.

9. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy.

10. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Mateusz Ludwik Ruciński kawaler zam. Marianowo

Dorota Barbara Jastrzębska panna zam. Lubrza zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się